TEAMS: TSL Round 10

Photo courtesy of Solstice Photography

ROUND 10 TASMANIAN STATE LEAGUE

 

GLENORCHY v. LAUDERDALE

Round 10 – 05/06/2021

01:30

KGv

 

Glenorchy

B: B. Bester, H. Gunther, B. Patterson

HB: N. Blowfield , D. Joseph, C. Meredith

C: I.  Manson, C.  Daly, L.  Nicholson

HF: D. Brown, J. Geard, B. Simpson

F: M. Dilger, M. Joseph, R. Oakley

R: J. Deegan, D. Wyatt, B. Kamaric

Int: R. Dilger, C. Hills, J. Meredith, T. Turner

Emg: C. Mcknight, T. Stacey, Z. Webster, J. Whitford

 

In: C. Hills, R. Dilger, T. Turner, M. Dilger

Out: A. Roberts, S. Rundle, B. Webb, Z. Webster

 

Lauderdale

B: N. Raglione, T. Sookee, J. Williams

HB: J. McGuinness, O. Shaw, E. Stanley

C: A.  Hevey, B.  Walsh, R.  Sutton

HF: B. Rolfe, J. Westell, S. Tilley

F: L. Arnold, H. Richmond, F. Kenny

R: S. Siggins, N. Franklin, P. Bellchambers

Int: L. Hodoniczky, B. Kingston, L. Paton, T. Ratcliffe

Emg: L. Gallagher, W. Poland, F. Rackett, B. Steinbauer

 

In: B. Walsh, B. Rolfe, J. McGuinness, P. Bellchambers,

Out: A. Christensen, F. Rackett, B. Steinbauer, W. Broomhall

 

 

NORTH LAUNCESTON v. CLARENCE

Round 10 – 05/06/2021

02:00

UTAS Stadium

 

North Launceston

B: B. Van Buuren, C. Nankervis, R. Whitney

HB: F. Bennett, W. Edmunds, M. Stingel

C: B.  Leary, B.  Cox-Goodyer, M.  Walsh

HF: N. Pearce, T. Bennett, R. Sanders

F: H. Griffiths, T. Donnelly, J. Rushton

R: A. Lee, J. Avent, J. Foon

Int: D. Chugg, M. Cossins, A. Potter, B. Sulzberger

Emg: A. Bourne, J. Edmunds, J. Kerr, D. Layh

 

In: D. Chugg, R. Sanders, W. Edmunds, B. Sulzberger, F. Bennett

Out: Z. Burt, H. Bayles, T. Ives, A. Bourne, J. Kerr

 

Clarence

B: J. Bealey, J. Bailey, O. Paprotny

HB: B. Norton, Z. Buechner, J. Webberley

C: J.  Green, E.  Jackson, J.  Harper

HF: B. Hay, C. Garland, K. Howlett

F: T. McCallum, O. Preshaw, T. Penwright

R: O. Angerstein, J. Preshaw, D. Gardner

Int: L. Borsboom, J. Tremayne, W. Wall, K. Wylie

Emg: J. Barwick, H. Burgess, K. Saward, J. Steele

 

In: O. Angerstein, C. Garland

Out: S. Green, N. Holmes

 

 

TIGERS v. LAUNCESTON

Round 10 – 05/06/2021

02:00

Kingston Twin Ovals

 

 

Tigers

B: L. Gadomski, M. Reynolds, B. Rees

HB: B. Donnelly, B. McCulloch, E. Reardon

C: Z.  Adams, L.  Clifford, L.  Griggs

HF: S. Duigan, M. Collidge, T. Wright

F: R. Ashlin, C. Sawdy, L. Graham

R: M. Gardner, W. Campbell, E. Cole

Int: A. Bessell, W. Clifford, P. Reihana, S. Rice

Emg: S. Dickson, J. Doran, J. Keogh, J. Pride

 

In: S. Rice,

Out: T. Dwyer

 

Launceston

B: Z. Morris, J. House, J. Tuthill

HB: M. Hodge, A. Wright, J. Woolley

C: C.  Brown, J.  Hinds, J.  Smith

HF: J. Blackberry, J. Groenewegen, B. Taylor

F: M. Musicka, M. Thorp, D. Riley

R: H. Leedham, B. Palfreyman, L. Jones

Int: J. Donnellan, B. Gillow, G. Holt, J. McIvor

Emg: S. Foley, C. McKercher, T. Miller, B. Pearce

 

In: Z. Morris, M. Thorp, H. Leedham, L. Jones, B. Gillow, J. McIvor

Out: T. Miller, J. Dowling, B. Pearce, C. Thorp, B. Pitcher, C. McKercher

 

ROUND 10- CRIPPS DEVELOPMENT LEAGUE

GLENORCHY v. LAUDERDALE

Round 10 – 05/06/2021

11:00

KGv

Glenorchy

To be selected from:

D. Browning, K. Dean, R. Dilger, Z. Evans-fenton, B. Fewkes, T. Fyfe, C. Hills, B. Jenkins, J. Johnson, Z. Kelly, C. Mcknight, J. Meredith, J. Poulson, L. Roach, J. Saavedra, T. Spotswood, T. Stacey, T. Turner, J. Webster, J. West, J. Whitford

 

Lauderdale

To be selected from:

A. Bellchambers, W. Broomhall, S. Clayton, T. Curran, D. Easther, S. Foster, L. Gallagher, S. Henderson, L. Henschel, A. Hurst, Z. Hurst, J. Lehman, T. McKnight, J. McMullen, J. Oliver, T. Rackett, F. Rackett, D. Richardson, L. Rowlands, D. Searle, N. Shaw, B. Smith, J. Startup, B. Steinbauer, C. Stocks, J. Tennick, T. Winter, L. Wright

 

TIGERS v. LAUNCESTON

Round 10 – 05/06/2021

11:30

Kingston Twin Ovals

Tigers

To be selected from:

B. Bakes, J. Brouwer, K. de Hoog, F. de Kievit, N. DeWeys, S. Dickson, J. Doran, J. Edwards, J. Fletcher, J. Fyfe, J. Harrison, P. Kelly, G. Lamprill, S. Lancaster, J. Morgan, J. Pride, T. Roberts, M. Stacey, L. Sulzberger, A. Sward, L. Undy, P. Willshire

 

Launceston

To be selected from:

T. Aganas, K. Chilcott, J. Cowell, A. Davies, J. Donnellan, R. Filgate, S. Foley, J. Gillow, B. Gillow, J. Hinds, G. Holt, C. Jones, J. Lewis, T. Lilly, K. Lunson, J. Maloney, J. Marsden, J. McIvor, C. McKercher, D. Mclean, T. McShane, T. Miller, B. Pearce, J. Price, A. Schoenmaker, C. Warren, B. Wiggins, A. Williams

 

NORTH LAUNCESTON v. CLARENCE

Round 10 – 05/06/2021

05:00

UTAS Stadium

North Launceston

To be selected from:

R. Berne, A. Bourne, L. Bryan, O. Chugg, J. Edmunds, C. Evans, W. Gibson, J. Harris, E. Hubbard, T. Ives, T. Kennewell, J. Kerr, D. Layh, C. Leeflang, W. Manshanden, J. Mazengarb, B. Mitchell, L. Mitchell, I. Newett, M. Nicholas, B. Pyke, J. Riley, J. Russell

 

Clarence

To be selected from:

J. Barwick, H. Burgess, B. Cato, R. Cowie, H. Fisher, R. Hapka, J. Holmes, T. Hope, D. Howlett, T. Hugo, C. Lovell, T. Marshall, K. McCauley, K. Oates, D. Pulford, K. Saward, J. Silver, J. Smith, B. Steele, J. Steele, R. Stocks, S. Storic, L. Swinton , J. Veneablee, W. Wall, C. Warmbrunn, C. Whitelaw, J. Young

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram