SELECTED SIDES

 

CLICK HERE FOR TEAM SHEETS

CLICK HERE FOR UMPIRE APPOINTMENTS


LAUDERDALE v. GLENORCHY

Round 16 – 14/07/2018

2:00PM – Lauderdale Oval

2408669.jpg

Lauderdale

B: J. Perkins, A. Hill, E. Stanley

HB: J. McGuinness, B. McGuinness, O. Shaw

C: A.  Hevey, J.  Gillbee, R.  Sutton

HF: H. Kerinaiua, T. Havea, R. McManus

F: T. Boscott, R. Wiggins, T. Mosquito

R: H. Smith, N. Franklin, P. Bellchambers

Int: L. Harrison, C. Laoumtzis, N. Raglione, J. Williams

Emg: N. Baker, C. Best, R. Hill, M. McGuinness
2408664.jpg
Glenorchy

B: J. Arnold, J. Grant, C. Salter

HB: D. Joseph, H. Gunther, J. Millhouse

C: R.  Banks-Smith, R.  Mott, J.  Webb

HF: C. Daly, M. Walker, M. Rainbird

F: J. Bearman, H. Parker, A. Roberts

R: C. Duffy, J. Bowden, B. Kamaric

Int: J. Geard, M. Joseph, J. Stevenson, Z. Webster

Emg: W. Atkin, B. Bester, A. Brennan, D. Coppleman

 

In: J. Stevenson, Z. Webster

Out: B. Bester, A. Brennan


TIGERS FC v. NORTH LAUNCESTON

Round 16 – 14/07/2018

2:00PM – Twin Ovals

2408665.png
Tigers FC

B: B. McCulloch, M. Reynolds, B. Rees

HB: M. Davies, J. Doran, N. Hutchinson

C: E.  Burrows-Cheng, W.  Campbell, S.  Rice

HF: M. Coad, M. Carter, S. Duigan

F: L. Graham, H. Thompson, L. Watt

R: H. Johnston, L. Clifford, B. Grant

Int: O. Burrows-Cheng, M. Cooke, B. Gordon, B. Graham

Emg: T. Carter, A. Humphrey, J. Keogh, J. Lister

In: M. Coad

Out: J. Lister

2408668.jpg
North Launceston

B: S. Egger, C. Young, M. Tang

HB: J. Avent, J. Foon, A. Richter-Salter

C: J.  Cousens, J.  Ponting, B.  Sharman

HF: K. Wadley, T. Bennett, M. Walsh

F: R. Mansell, Z. Burt, B. McCulloch

R: A. Lee, T. Whitford, B. Cox-Goodyer

Int: D. Bannister, F. Bennett, T. Donnelly, B. Simpson

Emg: T. Foon, C. Harrison, C. Lowe, L. Young

 

In: R. Mansell, A. Lee

Out: T. Foon, L. Young


LAUNCESTON v. NORTH HOBART

Round 16 – 15/07/2018

2:00PM – Windsor Park

2408662.png
Launceston

B: T. Mundy, J. Harper, C. Savage

HB: R. Kelly-Mansell, D. Riley, R. Tyrrell

C: T.  Sheppard, J.  Smith, B.  Taylor

HF: J. House, M. Thorp, B. Killalea

F: J. Hinds, S. Vandervelde, J. Rushton

R: H. Leedham, C. Jones, B. Palfreyman

Int: J. Boyce, J. Dakin, E. Jackson, S. Rundle

Emg: J. Donnellan, M. Hodge, J. Nunn, B. Rubock

In: C. Jones

Out: J. Nunn

2615145.jpg

North Hobart

B: J. Cleaver, H. Williams, T. Millhouse

HB: N. Lee, W. Burgess, B. Norton

C: S.  Caswell, W.  Peppin, B.  Young

HF: C. Kilpatrick, H. Williams, F. Lapham

F: J. Barwick, S. Becker, S. Willis

R: M. Woods, , B. Tilbury

Int: M. Evans, M. O’Neill, C. Ransom, T. Reeves, K. Williams

Emg: W. Cole, W. Hodgman, H. Ireland, A. Norton

In: M. Evans, M. O’Neill

Out: T. Willmott, B. Walker


MERCURY CUP

LAUDERDALE v. GLENORCHY

Round 16 – 14/07/2018

11:30AM – Lauderdale Oval

2408669.jpg
Lauderdale

To be selected from:

Z. Berry, C. Best, J. Broom, T. Daff, J. DiIenno, J. Fisher,

M. Ford, W. Gergel, K. Glinada, R. Hill, R. Hooker, C. Hooker,

P. Hudson, B. Keiselis, J. Klok, J. Lewis, N. Lockyer Jnr, T. McKnight,

B. Newell, T. Perkins, N. Raglione, J. Revell, D. Searle, M. Smith,

T. Westbury, J. White
2408664.jpg

Glenorchy

To be selected from:

T. Allen, W. Atkin, J. Best, B. Bester, T. Blackwell, N. Blowfield ,

A. Brennan, D. Brown, B. Carr, D. Coppleman, J. Deegan, L. Deegan,

S. Deverell, Z. Dodge, N. Eyles, C. French, C. Goodsell, I. Manson,

S. Marshall, N. Newman, B. Patterson, A. Peach , B. Rowbottom, C. Walker,

L. Welsh, Z. Welsh, J. Whitford, A. Wilde

 


TIGERS FC v. NORTH LAUNCESTON

Round 16 – 14/07/2018

11:30AM – Twin Ovals

2408665.png
Tigers FC

To be selected from:

L. Ayliffe, J. Banks – Balding, M. Bigwood, C. Bryant, H. Burrows, T. Carter,

W. Dean, J. Downie, L. Edwards, B. Garth-Smith, A. Humphrey, P. Kelly,

J. Keogh, M. Lister, J. Lister, J. Phillips, W. Poland, J. Pride,

P. Reihana, K. Riley, J. Wells, M. Wolfert, C. Woolley

2408668.jpg
North Launceston

To be selected from:

D. Baker, W. Birchmore, O. Chugg, M. Cossins, K. Curtis, M. Donnelly,

T. Eiszele, T. Foon, J. Harris, C. Harrison, N. Jackson, L. Jones,

J. Kerr, K. Lanham, J. Lanham, C. Lowe, J. Mazengarb, C. Pearton,

A. Potter, C. Praciak, B. Ronken, C. Stuart, X. Todman, T. Webb,

L. Young


LAUNCESTON v. NORTH HOBART

Round 16 – 15/07/2018

11:30AM – Windsor Park

2408662.png
Launceston

To be selected from:

M. Blazely, J. Boyd, C. Brown, S. Bruinewoud, J. Chaplin, J. Donnellan,

C. Downie, M. Hodge, G. Holt, A. Liberatore, T. Miller, G. Millucci,

J. Nunn, Z. Oldenhof, B. Rubock, M. Spohn, J. Tuthill, A. Wright

E. Conway, C. Curtis, A. Dickenson, L. Gee, T. Lucas, B. Neil, J. O’Donnell

J. Bott, J. Edmunds, H. Griffiths
2615145.jpg
North Hobart

To be selected from:

H. Allan, H. Barron, M. Bowerman, C. Brownless, J. Cartledge, J. Clifford,

W. Cole, W. Collins, W. Cooper, L. Curtain, R. Devine, M. Evans,

P. Fisher, A. Flack, N. Goss, J. Gourlay, W. Hodgman, H. Ireland,

A. Keeling, S. Major, A. O’Meara, M. Paolini, L. Paton, J. Richardson,

H. Suhr, H. Thomas, O. Walker